فرمر ناخن

تیپ یا فرمر ؟ مساله این است !

علی رغم اختلاف نظر بسیار در این زمینه که کدامیک از این روش ها بهتر و حرفه ای تر است ، کماکان هر دو روش طرفداران خاص خود را دارند ‌و همچنان توسط بزرگترین متخصصین ناخن دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.
گاهی دیده ام شخص بسیار معروفی در بسیاری از کارهایش با قیچی کردن تیپ به شکل های مختلف ، برای ایده ال شدن زمینه ی کارش از آن بهره می برد و همچنان در فکر من این سوال وجود داشت که خب چرا از فرمر استفاده نکرد؟ چون قیچی کردن فرمر بسیار راحت تر از تیپ است.
کاشت با تیپ به عنوان کاشت مادر در ایران یاد می شود و باید بگویم که هر دو روش مزایای خاص خود را دارند. هیچ یک از این روش ها بر دیگری برتری ندارند مگر در نتیجه ای که از آن انتظار داریم. انتظار مراجع ، مدل ، ماندگاری ، دیزاین ، و زمینه ی خود ناخن طبیعی مارا به استفاده از هر کدام از این روش ها سوق می دهد.

 

فرمر ناخن

نظر شخصی بنده در انتظاریست که از نتیجه ی کار دارم و روشی را انتخاب می کنم که راحت تر و دارای بهترین نتیجه باشد.
به طور معمول تیپ برای ناخن های نرمال استفاده می شود در حالی که فرمر برای تمام ناخن ها چه نرمال و چه مشکل دار و سخت اعم از : بیس کوتاه ، آسیب دیده و نازک شده ، بد فرم ، شکسته و … کارایی بسیار دارد. فرمر زمان کار را کوتاه تر و آزادی عمل زیادی به شما می دهد.
باور اشتباهی که رواج دارد این است که کاشت تیپ ، استحکام بیشتری دارد. در واقع تیپ تنها زمینه ای جهت کاشت فراهم می کند و استحکام ناخن با مواد معنا پیدا می کند.
در فرمر باید تجسم فضایی خوبی داشته باشید تا فرم نهایی ناخن را روی فرمر تجسم کنید و مواد را به همان شکل در بیاورید. اگر کاشت فرمرهای شما از قسمت اتصال می شکند ، این اشکال شما در فیکس کردن فرمر است.
تیپ آزادی مرا در انتخاب قد و خمیدگی ناخن محدود می کند و چون آزادی در کار را دوست دارم ، به همین دلیل بیشتر از فرمر استفاده می کنم. اما در جاهایی که تیپ باعث راحتی بیشتر در کارم باشد و بیس ناخن مراجع این امکان را فراهم کند که از تیپ استفاده کنم ، فرمر را کنار می گذارم.
من در آموزش اولیه ام ابتدا کاشت با فرمر را یاد گرفتم و بعد از آن کاشت با تیپ آموزش داده شد. برای من برخلاف آنچه رواج یافته است کاشت مادر ، فرمر است نه تیپ.

نویسنده :

غزاله تواضعی
 1. سلام جانم
  منم کاشت با فرمر رو بیشتر تایید میکنم ولی کاشت با فرمر ناخن کمی رو به هوا تمایل پیدا میکنه..علتش چیه؟

 2. مبینا گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون..

  در پاسخ به راحله خانم؛:

  چون فرمر رو وقتی روی انگشت میچسبونیم،حالت صاف داره ولی تیپ حالت خمیدگی رو به پایین داره….

  ولی من خودم فرمر رو ترجیح میدم و به عنوان کاشت مادر میدونم.به نظرم کاشت با فرمر طبیعی تر و قابل پسند افراد بیشتری مثل خودمه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*